Облицювальний матеріал 

Безперечно, фасад є своєрідним одягом для будь-якого будинку. Можна як завгодно всередині прикрасити кімнати, перетворивши особняк на ультрасучасне житло. Але якщо зовні воно виглядає нудно, без родзинки, нагадує стандартні однотипні коробки, то гріш ціна вашому проекту. Навіть старі будівлі, зведені десятиліття тому, за допомогою нових видів облицювальних матеріалів перетворюються на нові на вигляд казкові будиночки. Пропонуємо Вам розглянути популярні на сьогоднішній день типи облицювальних матеріалів.

  • Плитка з черепашника
  • Клінкерна плитка
  • Мармурова крихта
  • Травертін

Плитка з черепашника

Плитка з черепашника широко використовується для зовнішньої та внутрішньої обробки будівель, а також декоративного оздоблення архітектурних елементів (балясин, пілястрів, камінів, сходів та ін.). Облицювання плиткою з черепашника це недорогий варіант захистити будинок від впливу зовнішнього середовища, а також надати йому ошатного та закінченого вигляду.

Для облицювання плитка з черепашника виробляється трьох типів – полірована, бучардована та з пиляною фактурою. Для зовнішнього фасаду будівлі найчастіше застосовують поліровану плитку з додатковою її обробкою гідрофобізуючими розчинами для захисту від зайвої вологи та надання більшої привабливості.
Кладка плитки з черепашника може бути виконана без видимих швів. При використанні утеплюючого матеріалу для стін (мінеральної вати або пінопласту), облицювання плиткою з черепашника виконується поверх утеплювача із застосуванням армуючої металевої сітки.

Багато сортів черепашника добре поліруються, при цьому підвищуючи свої водовідштовхувальні властивості. Підбираючи різні види плитки з черепашника можна виконати чудову мозаїку покриття для підлоги. Через 7 діб після укладання плитки слід покрити її лаком для натурального каменю (затонувати) для збереження її природного кольору.

Клінкерна плитка

Власники садиб і садів часто задаються питанням про вибір гідного покриття для доріжок і тротуарів, яке мало високу міцність, стійкість до впливу атмосферних явищ, і, при цьому, виглядало естетично. Спробуємо звернутися до натурального матеріалу – глині, і її похідної – клінкерної плитки.

Керамічна плитка використовується досить довго – всі види цегли, керамічної плитки і підлогових покриттів – відомі з римських часів. У середньовічній Європі клінкерною плиткою облицьовували тротуари міст та фасади будівель. До цих пір ви можете спостерігати клінкерну кладку на будинках Амстердама та інших міст Західної Європи. Витрати на створення та укладання плитки окупилися сторицею довговічністю її життя та позитивними враженнями про її красу.

Чому клінкерна плитка настільки міцна? Для її виготовлення відбирається якісна глина, яка забивається у спеціальні форми та обпалюється за високої температури. Завдяки цьому глина набуває надміцних якостей. До складу глини додаються спеціальні суміші, що у рази збільшує і так високі показники довговічності і твердості.
При цьому плитка залишається екологічно чистим матеріалом. Глазурована поверхня плитки легко чиститься та перешкоджає розмноженню мікробів. Сучасні технології дозволяють виготовляти клінкерну плитку будь-якої форми і кольору. Плитка може імітувати цеглу та натуральний камінь.

Клінкерну плитку, що візуально нагадує цеглу, можна часто спостерігати в облицювання фасадів британських будинків. Така плитка створює враження стабільності та надійності, піднімає авторитет власника будинку. Крім приголомшливого декоративного ефекту, клінкерна плитка має масу позитивних якостей – завдяки міцності та вологостійкості, вона забезпечує чудовий захист по всій будівлі. Вам відомо, наскільки часто опади «тішать» жителів Великобританії?
Клінкерна плитка також використовується у ландшафтному дизайні, створюючи гідну естетичну композицію на багато десятиліть.

Мармурова крихта

Мармурова крихта – чудовий спосіб перетворити фасад будівлі та виділити його серед сірої монотонності. Даний оздоблювальний матеріал втілює в собі одне з кращих поєднань ціни, якості та вишуканого зовнішнього вигляду.

Головні переваги мармурової крихти
До основних переваг представленого облицювального матеріалу можна віднести:

  • Широку сферу застосування. Мармурова крихта застосовується як для внутрішніх робіт, так і для оздоблення фасаду. При цьому вона добре поєднується з бетоном, пінобетоном, гіпсокартоном та штукатурками різного складу.
  • Високий рівень стійкості до несприятливих чинників довкілля. Оздоблювальні суміші на основі мармурової крихти відмінно переносять удари, вплив вологи та сонячних променів.
  • Безпека. Склади з найдрібнішими частинками мармуру не виділяють у навколишнє середовище шкідливих сполук і не справляють неприємного запаху.
  • Стійкість кольору. При строгому дотриманні технологічних правил мармурова крихта зберігає яскравість свого відтінку протягом тривалого часу.
  • Зручність використання. Представлений матеріал для облицювання випускається у готовому вигляді невеликими обсягами. Вміст упаковки потрібно лише перемішати до отримання однорідної маси і можна відразу ж розпочати роботу.

Травертін

Травертин завжди використовувався як будівельний матеріал для зведення храмів, акведуків, монументів, лазневих комплексів та амфітеатрів, таких як Колізей — найбільшої будови світу, побудованої переважно з травертину.

Травертин – один з декількох натуральних каменів, що застосовуються для мощення дворів і садових доріжок і матеріал, що найбільш використовується в сучасній архітектурі для обробки екстер’єрів, фасадів, а також – внутрішніх приміщень.

Матеріал має пористу, губкоподібну структуру, візуально відмінну від інших оздоблювальних матеріалів, має відносну м’якість. З цих причин обробка цього каменю (різання, шліфування) та встановлення вимагають особливих навичок та виробляються фахівцями.

Scroll to Top

Отримайте безкоштовну консультацію

Получите бесплатную консультацию