Пінополістирольні плити

Відповідно до стандартів, маркування плит з експандованого пінополістиролу містить:

  • назва продукту:плити пінополістирольні (ПСБ);
  • вказівка на наявність або відсутність антипірену: ПСБ – звичайні або ПСБ-С – самозагасні;
  • густина (марка): ПСБ-С-15, ПСБ-С-25, ПСБ-С-35, ПСБ-С-50;
  • розміри: довжина, ширина, товщина.

Найпоширенішими є плити марок ПСБ-С-15 та ПСБ-С-25 (у вітчизняному маркуванні).

Чим вище щільність плити, тим вона твердіша. Це найважливіший параметр, оскільки визначає призначення плит. Однак щільність не істотно впливає на теплоізоляційні властивості пінопласту: у плит різної щільності вони близькі. Якщо в назві марки є буква С (наприклад, ПСБ-С-15), це означає, що в складі плит є антипірен, що запобігає горінню матеріалу. Такий самозагасаючий пінопласт застосовується у приватному будівництві.

Номінальні розміри плит:

  • довжина – від 800 до 5000 мм з інтервалом 50 мм,
  • ширина – від 500 до 1300 мм з інтервалом 50 мм;
  • товщина – від 20 до 500 мм з інтервалом 10 мм.
    На замовлення можна придбати плити з іншими розмірами.

Переваги пінополістирольні плити

Замовити цю послугу або товар Ви можете зателефонувавши до нас за телефоном, а також через форму зворотного зв'язку або прийти до нас в офіс. Також викликати фахівця на об'єкт для зняття вимірів та складання кошторису.

Плити ПСБ-С-15 – найлегші, м’які і дешеві плити, найбільш схильні до пошкоджень. Щільність цих плит наближається до 15 кг/м3. Їх застосовують для утеплення та звукоізоляції там, де вони не відчуватимуть сильних навантажень: у тришарових стінах або як заповнювач стін дерев’яної каркасної конструкції. Ці плити можна використовувати також для утеплення конструкції даху між кроквами та інших подібних конструктивних системах. Застосовують їх і як ізоляцію під сайдинг, для утеплення міжкімнатних перегородок і тимчасових споруд.

 

Плити ПСБ-С-25 – найпоширеніша і практично універсальна марка, призначена для утеплення стін, дахів і підлог. Їхня щільність становить близько 25 кг/м3. Вони можуть бути використані в тих же місцях, що й плити ПСБ-С-15, а також у конструкціях із більш значними навантаженнями: у фасадних системах скріпленої теплоізоляції, для перемичок та перекриттів над підвалом.

Плити ПСБ-С-35. Щільність цих плит приблизно 35 кг/м3. Їх застосовують у місцях зі значним навантаженням: для ізоляції перекриттів (якщо утеплювач буде укладений на перекритті, під шаром будівельного розчину або бетону), для ізоляції підлоги на грунті, теплоізоляції фундаментів та підземних комунікацій, утеплення терас, а також для підлоги з підігрівом.

Плити ПСБ-С-50. Щільність таких плит коливається не більше 45—50 кг/м3. Вони дуже тверді і призначені для використання в місцях, де можлива дія дуже високих навантажень. Найчастіше їх укладають під шаром бетону в перекриттях і зовнішніх покриттях промислових або громадських будівель, на підлогах в гаражах, коморах, складах, а також використовують для облаштування доріжок, що обігріваються, і рівних майданчиків. У приватних будинках такі тверді плити необхідні рідко, тому не всі торгові фірми мають їх у своєму асортименті.

Готових виробів із застосуванням пінопласту дуже багато. Так, для утеплення стін мокрим методом випускаються плити з профільованою поверхнею, яка дозволяє вентилювати простір між стіною та ізоляцією, запобігаючи зволоженню стін. Твердіші плити використовують для дахів з інверсійним (зворотним) розташуванням шарів, а також для терас і стін підвалів – канавки забезпечують відтік дощової води. У деяких видів плит вся поверхня додатково захищена шаром геотекстилю. Випускаються і плити, обклеєні руберойдом з одного боку. Їх використовують для теплоізоляції плоских дахів, фундаментів під бетонні основи. Такі плити мають поперечні насічки, що дозволяє їх згортати та транспортувати. Для підлог з електропідігрівом застосовують фольговані плити – обклеєні фольгою, яка відбиває тепло та збільшує міцність плити на стиск.

Сендвіч - панелі

Є тришаровою конструкцією: два жорсткі листи (як правило, з ПВХ), між якими знаходиться утеплювач (лист пінопласту або екструдованого пінополістиролу). Сендвіч-панелі широко використовуються при виготовленні та монтажі дверних конструкцій та перегородок. Їх товщина може змінюватись від 40 до 200 мм.
Для внутрішніх робіт виготовляються плити, обклеєні гіпсокартоном з однієї або двох сторін. Плити з одностороннім оздобленням використовуються всередині мансард і для підвісних стель, а з двостороннім – для зведення легких перегородок.

Профілі

Профілі – плінтуси, карнизи, молдинги, що застосовуються для реставрації історичних об’єктів та прикраси фасадів нових будівель, а також як декоративні елементи всередині приміщень. Кожен виробник представляє каталог профілів, з яких можна вибрати відповідний проект.

Клини необхідні для того, щоб отримати відповідний ухил схилу даху до точок скидання води, у вентиляційних шахт та зенітних ліхтарів, для створення додаткового ухилу для швидкого відведення води від парапетів до водостічних воронок. Як правило, це плити клиноподібного перерізу з ухилом 17-34%.

Гранулят​

Гранулят (пінополістирольні кульки, бісер, дроблянка) зручний для теплоізоляції у важкодоступних місцях. Дрібні гранули полістиролу задувають у порожнечі в стінах, а більшими заповнюють простори під і над перекриттям, а також у схилах даху. Пінополістирольними кульками можна утеплити важкодоступні місця у стінах та конструкціях зі складними формами та нерівними поверхнями.

Scroll to Top

Отримайте безкоштовну консультацію

Получите бесплатную консультацию